У 1986 році в зоопарку на англійському острові Джерсі п’ятирічний Леван Меріт впав з шестиметрової висоти у вольєр до горил. Поки батьки та інші відвідувачі кликали на допомогу, дорослий самець на ім’я Джамбо став між кількома іншими горилами та малюком, що лежав нерухомо. Потім почав шльопати хлопчика по спині. Коли Леван прийшов до тями і заплакав, Джамбо відвів інших горил, в той час як працівники зоопарку і карета швидкої допомоги прибули рятувати хлопчика. Проминуло понад тридцять років, але Леван все ще розповідає по цього ласкавого велетня Джамбо, хто став для нього рятівником.

Ілля думав, що Бог буде діяти певним чином, але Бог над богами спочатку показав пророку, як не потрібно думати про Нього − явив шалений вітер, могутній землетрус та лютий вогонь. А потім проговорив до пророка тихим голосом (1 Цар. 19:11-12).

Ілля вже бачив прояви Божої сили (1 Цар. 18:38-39). Але він не зрозумів бажання Бога, щоб Його пізнавали не просто як найвеличнішого та найгрізнішого серед богів (1 Цар. 19:10, 14).

Зрештою “тихий голос” Божий у найбільшому своєму значенні пролунав через могутню велич Ісуса Христа, Який сказав: “Хто бачив Мене, той бачив Отця” (Ів. 14:9). Потім Ісус дозволив, щоб Його прибили до хреста, що стало найбільш неочікуваним проявом Божої любові до нас.
Отче Небесний, допоможи, будь ласка, знаходити підбадьорення у Твоєму тихому голосі і в дивних чинах Твого Сина. Пробач, що інколи за Твоєю силою не помічаємо Твоєї любові, яку ще так мало розуміємо.
Бог не буде кричати, коли потребуємо лише Його шепоту.